logo_tkomp
Aktualności
Wspieramy studentów w praktycznm przygotowaniu do pracy w IT

Programowanie zespołowe na bydgoskiej uczelni.

Aktywnie uczestnicznymy w kolejnej inicjatywie Bydgoskiego Klastra Informatycznego.

 

Zrzeszone w nim firmy współpracują między innymi z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. To właśnie tam jeszcze w tym roku zainicjowane zostaną zajęcia, podnoszące poziom praktycznego przygotowania studentów do pracy w branży IT. TKomp reprezentowany jest przez Kierownika Działu Rozwoju Oprogramowania, Kamila Kupcewicza.

Między innymi pod jego kierownictwem, studenci będą realizować autorskie zadania. W trakcie rocznej rywalizacji, zespoły programistów zawalczą o Nagrodę Dziekana i Dyrektora Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej. Efekty ich prac poznamy na publicznej prezentacji. Studenci będa mieli okazję sprawdzić nie tylko swoje umiejętności programistyczne. Zajęcia dadzą też szansę na sprawdzenie się w roli menedżera, zarządzającego projektami informatycznymi.

 

Inicjatywa ma na celu dostosowywanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy. Dotyczy to szczególnie branży IT - firmy oczekują na pracowników o ściśle określonych kompetencjach. Standardowy program nauczania nawet na kierunkach ścisłych to za mało, aby "wyprodukować" w pełni wartościowego specjalistę.

 

Dlatego BKI łączy świat nauki i biznesu, aby obie strony wyniosły korzyść z kooperacji: uczelniom łatwiej będzie zachęcać młodzież do studiowania na danym kierunku, a przedsiębiorstwa nie będą musiały uciekać się do poszukiwania kandydatów do pracy spoza naszego regionu.

Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ

 
Wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Firma”
Początek roku przynosi nam wiele dobrych informacji!

Poza znaczącym wyróżnieniem „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2015”, firma T Komp otrzymała statuetkę w kategorii „Innowacyjna Firma”. Wyróżnienie to otrzymaliśmy za opracowanie innowacyjnego rozwiązania Wehikuł Czasu - w oparciu o potencjał własnego działu badawczo-rozwojowego. Więcej informacji na temat samego projektu Time Machine znajdziecie Państwo POD TYM ADRESEM.

Więcej informacji o wydarzeniu możecie Państwo przeczytać na stronie organizatora: PPIK

Serdecznie dziękujemy!
 
Pracodawca Pomorza i Kujaw 2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza firma otrzymała tytuł „Pracodawcy Pomorza i Kujaw 2015” w kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca!

 

Otrzymany tytuł jest wyróżnieniem za efektywne łączenie innowacyjnego rozwoju w skali globalnej  z zaangażowaniem we współpracę z lokalnymi interesariuszami. Tytuł ten jest dla nas ważny również dlatego, że w bieżącym roku obchodzimy 20-lecie działalności naszej firmy, a wyróżnienie to jest potwierdzeniem dobrze realizowanej misji i wizji naszej firmy.

 

Więcej informacji o wydarzeniu oraz multimedia możecie Państwo znaleźć TUTAJ - KLIKNIJ

 

Serdecznie dziękujemy!

 
O nas w prestiżowym serwisie gospodarczym

Przeczytaj artykuł dotyczący unikalnego narzędzia programistycznego.

Inwestycje.pl to portal branżowy, traktujący między innymi o obiecujących przedsięwzięciach, mających szansę na komercjalizację, nie tylko w krajowym wymiarze. Serwis odwiedza co miesiąc ponad milion użytkowników, generujących kilka milionów odsłon.

 

Autorka artykułu dostrzegła w projekcie TKomp-u szansę na zminimalizowanie kosztów, ponoszonych przez firmy w związku z przestojami w pracy. Wynikają one np. z błędnej konfiguracji oprogramowania i niezgodności między jego poszczególnymi elementami. Problem może rozwiązać Wehikuł czasu, czyli innowacyjne narzędzie dla programistów, pozwalające szybciej wykrywać oraz usuwać nieprawidłowości w kodzie.

Tutaj przeczytasz więcej o projekcie, który ma szansę przyczynić się do redukcji problemu deficytu programistów na rynku pracy.

 
Duże zainteresowanie naszymi usługami na targach IT

Podczas wrocławskiej edycji IT Future Expo nie zabrakło stanowiska TKomp.

Pod koniec listopada nasi przedstawiciele wzięli udział w wydarzeniu skupiającym liderów branży informatycznej w jednym miejscu. Dziękujemy naszym gościom za zainteresowanie autorskimi rozwiązaniami firmy TKomp oraz organizatorom za doskonałą atmosferę. Zapewne wrócimy do Wrocławia za rok.

W czasie targów nawiązaliśmy liczne kontakty biznesowe, które bez wątpienia zaowocują dalszą współpracą. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy produkty z dziedziny DMS – wspomagające obieg dokumentacji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Wśród nich największą popularnością cieszył się moduł NND DOC i NND 9000. Doceniono ich elastyczność oraz funkcjonalność. Można je integrować z innymi systemami działającym już w danej organizacji, a ponadto ich możliwości to efekt wielu wdrożeń w różnej wielkości organizacjach o różnych potrzebach.

Szczególne zainteresowanie naszą ofertą wyraziła grupa gości z Litwy. Duże wrażenie zrobiła na nich nasza gotowość do prezentacji rozwiązań do obiegu dokumentacji systemowej. Udało nam się przekonać ich do poważnego rozważenia zakupu szeregu modułów, w tym wspierających zarządzanie firmą w zakresie wytycznych norm serii ISO.

Na targach mogliśmy się pochwalić też naszymi startupami, powstałymi dzięki wcielaniu w życie innowacyjnych projektów badawczo-rozwojowych. Uznanie znalazła zwłaszcza aplikacja kilometry.pl ewidencjonująca przebieg pojazdów służbowych. Wśród pytań, dotyczących jej możliwości, najczęściej pojawiała się kwestia możliwości zarządzania nią w kontekście integracji z innymi systemami. Jest to oczywiście możliwe, co sprawdziliśmy już wielokrotnie na „żywym organizmie”. Udało nam się potwierdzić główne zadanie aplikacji – wypełnienie niszy dla firm, których wielkość floty jest mała i średnia oraz firm, które nie planują w najbliższym czasie inwestycji w sprzęt GPS umożliwiający lokalizację aut. Z drugiej strony, każda firma posiadająca flotę, ma potrzebę ewidencjonowania przebiegu oraz zarządzania informacjami o pojazdach (przeglądy, koszty itd.).

Wielu gości pytało również o Doc Rider, czyli nagradzany już projekt, pozwalający automatyzować proces zamiany wersji papierowej dokumentów na postać elektroniczną. W tym przypadku również pozyskaliśmy kontakty w postaci nowych, potencjalnych klientów oraz współpracowników, pragnących razem z nami rozwijać nowy produkt z portfolio.

Za owocne dyskusje i wymianę doświadczeń dziękujemy również wystawcom, którzy potrafili docenić efekty 20-letniego trudu włożonego w rozwój firmy. Wiele rozmów rokuje na możliwość nawiązania partnerskiej współpracy i połączenie wysiłku w celu dostarczania bardziej kompleksowych rozwiązań, łączących różne dziedziny IT.

 

Fotorelację z targów znajdziesz na oficjalnym profilu T Komp - Facebook.

 
TKomp wśród regionalnych liderów innowacji
W ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wyróżniono szereg lokalnych podmiotów.

Konkurs Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2015 zorganizowano w toruńskim Ratuszu Staromiejskim. Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Innowacyjne Małe Przedsiębiorstwo. W imieniu firmy odebrał je Kamil Kupcewicz, Kierownik Działu Rozwoju Opogramowania w TKomp (za stworzenie "Wehikułu czasu" - narzędzia ułatwiającego programistom eliminowanie błędów w kodzie).

Wydarzenie miało miejsce 24 listopada, a patronowali mu: marszałek województwa, prezydent Torunia oraz prezydent Bydgoszczy. Głównym organizatorem była Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Dziękujemy za docenienie i motywację do realizacji kolejnych innowacyjnych projektów!

KLIKNIJ aby znaleźć więcej informacji na temat przyznanych nagród i obejrzeć fotorelację z uroczystej gali podczas Forum Ekspancji MŚP.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 23

Klienci:

Nagrody:

nagrody