logo_tkomp
TKomp włączył się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Global Entrepreneurship Week, bydgoskie firmy IT organizowały dni otwarte dla młodych osób zainteresowanych poznaniem specyfiki pracy w tej branży.


Lokalne obchody ŚTP przeprowadzono pod hasłem „Przedsiębiorczość ma wiele twarzy”. Siódmą edycję koordynowała Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Jednym z organizatorów jest natomiast nasz sprawdzony partner – Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Za jego pośrednictwem wyłoniliśmy kilkunastu studentów, którzy 20 listopada znaleźli się w siedzibie TKomp-u.


Studenci pierwszego roku teleinformatyki (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) poznawali tajniki procesu powstawania oprogramowania i zasady dobrych praktyk programistycznych. Kierownik działu IT nie ograniczył się do suchych, technicznych wskazówek. Na współczesnym rynku pracy liczy się również interdyscyplinarność i podstawowe miękkie umiejętności.


Nasi goście dowiedzieli się np. jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej oraz czym wyróżnia się lokalny rynek pracy w branży IT. Kreatywność programisty zależy bowiem nie tylko od twardych kompetencji ale także zainteresowań i wiedzy w obszarach niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.


Więcej o bydgoskim wydaniu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przeczytasz TUTAJ

 

Klienci:

Nagrody:

nagrody