logo_tkomp
Wspieramy studentów w praktycznm przygotowaniu do pracy w IT

Programowanie zespołowe na bydgoskiej uczelni.

Aktywnie uczestnicznymy w kolejnej inicjatywie Bydgoskiego Klastra Informatycznego.

 

Zrzeszone w nim firmy współpracują między innymi z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. To właśnie tam jeszcze w tym roku zainicjowane zostaną zajęcia, podnoszące poziom praktycznego przygotowania studentów do pracy w branży IT. TKomp reprezentowany jest przez Kierownika Działu Rozwoju Oprogramowania, Kamila Kupcewicza.

Między innymi pod jego kierownictwem, studenci będą realizować autorskie zadania. W trakcie rocznej rywalizacji, zespoły programistów zawalczą o Nagrodę Dziekana i Dyrektora Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej. Efekty ich prac poznamy na publicznej prezentacji. Studenci będa mieli okazję sprawdzić nie tylko swoje umiejętności programistyczne. Zajęcia dadzą też szansę na sprawdzenie się w roli menedżera, zarządzającego projektami informatycznymi.

 

Inicjatywa ma na celu dostosowywanie programu nauczania do potrzeb rynku pracy. Dotyczy to szczególnie branży IT - firmy oczekują na pracowników o ściśle określonych kompetencjach. Standardowy program nauczania nawet na kierunkach ścisłych to za mało, aby "wyprodukować" w pełni wartościowego specjalistę.

 

Dlatego BKI łączy świat nauki i biznesu, aby obie strony wyniosły korzyść z kooperacji: uczelniom łatwiej będzie zachęcać młodzież do studiowania na danym kierunku, a przedsiębiorstwa nie będą musiały uciekać się do poszukiwania kandydatów do pracy spoza naszego regionu.

Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ

 

Klienci:

Nagrody:

nagrody