logo_tkomp
Case Study: Reckitt Benckiser

Lokalizacja:
Nowy Dwór Mazowiecki

 

Wielkość zatrudnienia:
>2 500

pdf_icon

Branża:

branża chemiczna

 

Moduły:
NND 9000
NND Process
NND Audit
NND Claims
NND Tools Measurement
Formularz urlopy
Formularz szkolenia

 

Opis Firmy
Reckitt Benckiser jest światowym liderem w produkcji detergentów i środków czystości oraz wiodącą firmą w dziedzinie środków higieny osobistej i leków OTC. Posiada oddziały w 60 krajach, a w 180 sprzedaje swoje produkty. Dostarcza Klientom i konsumentom marki najwyższej jakości, m.in.:Finish, Vanish, Veet, Airwick, Cillit Bang, Nurofen oraz Strepsils. Zespół Reckitt Benckiser tworzy ponad 23000 osób na całym świecie. W Polsce obecny od 1992 roku, zatrudnia blisko 2500 pracowników. Misją firmy jest dostarczanie klientom i konsumentom na całym świecie najlepszych rozwiązań w dziedzinie domowych środków czystości i środków higieny osobistej. Sukces firmy to zasługa wyjątkowych, kreatywnych i ambitnych pracowników. Znak rozpoznawczy firmy to duża ilość inwestycji w rozwój do osiągnięcia spełnienia zawodowego poprzez ciekawe szkolenia korporacyjne, a także możliwość rotacji wewnętrznej w wybranym dziale Reckitt Benckiser w Polsce i za granicą. Wiara w możliwości i zaangażowanie pracowników wyznacza nowe kierunki w działalności firmy.

 

Dlaczego IT ?
Głównym zadaniem postawionym przed kierownictwem Reckitt Benckiser Nowy Dwór Mazowiecki było ujednolicenie wielu informacji w zakresie dokumentacji, auditów, zarządzania niezgodnościami, narzędziami czy ogólnie rzecz biorąc procesami. Z punktu widzenia organizacji pracy oraz komunikacji nie są to łatwe w zarządzaniu tematy, które dodatkowo podnosiły bieżące koszty działalności przedsiębiorstwa. Ogólnie chciano doskonalić poszczególne procesy zachodzące poprzez pełną ich informatyzację. Poszukiwano rozwiązania na tyle elastycznego, aby zostały spełnione indywidualnie potrzeby i oczekiwania. A w konsekwencji, żeby sposób przepływu informacji był jak najbardziej ułatwiony.

Dlaczego T Komp?
Firma T Komp przedstawiła najbardziej kompleksowe oraz elastyczne rozwiązanie informatyczne dla firmy Reckitt Benckiser Nowy Dwór Mazowiecki. Wobec spełnienia wszystkich kryteriów przez T Komp powierzone Nam zostało wdrożenie systemu. Pomocnym argumentem były również nasze referencje z branży, jako solidnego i wiarygodnego partnera w branży.

Etapy wdrożenia
Wdrożenie w Reckitt Benckiser Nowy Dwór Mazowiecki odbywało się w wieloetapowo, ze względu na wielkość zagadnienia. Implementacja systemu rozpoczęła się od auditu stanu faktycznego zastałej sytuacji. Wdrożenie objęło moduły systemu NND Integrum:
•    NND 9000 – system nadzoru nad dokumentacją i zapisami
•    NND Process – mapowanie procesów biznesowych
•    NND Audit – system zarządzania auditami
•    NND Claims – system nadzoru nad niezgodnościami oraz działaniami korygująco-zapobiegawczymi
•    NND Tools Measurement – system nadzorowania urządzeń do pomiarów i ewidencjonowania
•    NND Dynamic – kreator elektronicznych formularzy – workflow.

We wszystkich przypadkach Klient przedstawił realnie zachodzące procesy oraz procedury opisujące sam przebieg procesu. Na podstawie przekazanych danych wejściowych T Komp spersonalizował rozwiązania, które w pełni odpowiadały indywidualnym potrzebom Klienta i pozwoliły agregować niezbędne szczegółowe dane oraz wprowadzić szczegółowy nadzór nad tymi procesami.

Jednym z etapów wdrożenia było szkolenie instruktażowe dla administratorów oraz użytkowników systemu. Pozwoliło to w pełni zapoznać się ze wszystkimi elementami systemu, co przełożyło się na efektywne wdrożenie systemu w środowisku produkcyjnym. Klient na bieżąco współpracuje z nami, zgłaszając coraz to nowe pomysły w zakresie udoskonalenia wdrożonego systemu.

Korzyści
•    Szybki zwrot z inwestycji w oprogramowanie poprzez redukcję kosztów operacyjnych oraz technicznych
•    Wzrost efektywności pracy pracowników
•    Usprawnienie procesu działań auditowych
•    Usprawnienie procesu obsługi reklamacji oraz niezgodności wewnętrznych
•    Zebranie całości informacji w jednej bazie danych
•    Szybkie i przejrzyste przygotowywanie danych dla kierownictwa w zakresie objętym przez wdrożony system.

Przyszłość
Zadowolenie z wdrożonego rozwiązania zaowocowało nawiązaniem dalszej współpracy w zakresie rozwijania oprogramowania. Nieprzerwanie od 2008 roku jest ono rozwijane i dostosowywane do potrzeb Klienta wynikających ze zmian zachodzących w otoczeniu przedsiębiorstwa. Obecnie system NND Integrum wdrożone jest w oddziale Reckitt Benckiser Nowy Dwór Mazowiecki.

 

 

zobacz wszystkich Naszych klientów...

 

Klienci:

Nagrody:

nagrody