logo_tkomp
Historia

T Komp dziś

 

W 2014 roku nawiązaliśmy długoterminową współpracę z czołową uczelnią techniczną w kraju. Umowa z Politechniką Łódzką objęła zakup i wdrożenie kilku segmentów oprogramowania. W ramach projektu TKomp wdraża system do elektronicznego obiegu dokumentów oraz wspomagania zarządzania jakością kształcenia i dyplomowania studentów. Między innymi to wyzwanie wpłynęło na zasilenie naszych działów kolejnymi specjalistami z branży IT. Liczba pracowników TKomp-u została podwojona, a gros nowo zatrudnionych stanowią programiści. Inne duże wyzwania stanowią między innymi: wehikuł czasu - docelowo innowacyjne narzędzie dla programistów oraz rentgen dokumentów, dotyczący sieci neuronowych (automatyczne rozpoznawanie dokumentacji papierowej za pośrednictwem smartfonów i innych urządzeń mobilnych). T Komp jest również jednym z inicjatorów bydgoskich Bit Camp-ów, a więc spotkań pasjonatów i fachowców mających na celu wymianę doświadczeń i integrację lokalnego środowiska IT. Wydarzenia są współorganizowane przez firmy informatyczne z regionu oraz przedstawicieli Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Rok 2013 przyniósł między innymi nadawanie realnych kształtów Bydgoskiemu Klastrowi Informatycznemu, którego współzałożycielem jest TKomp. Instytucja zrzesza lokalne oddziały międzynarodowych firm informatycznych oraz podmioty IT, które powstały nad Brdą w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Równolegle rozwijaliśmy współpracę z UTP – największą uczelnią techniczną w województwie. W jej ramach powstał projekt na styku nauki i biznesu: pracownia design thinking, zaliczająca się do start up-ów. Młodzi naukowcy z UTP stworzyli pracownię prototypowania, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas współpracy z Uniwersytetem Stanforda. Jeden z naszych modułów oprogramowania jest udoskonalany pod kątem użyteczności oraz designu. Ma to na celu tworzenie zoptymalizowanych, przyjaznych końcowemu odbiorcy produktów. W 2013 roku stworzyliśmy ponadto firmowe Data Center. Rozpoczęliśmy również świadczenie usług hostingu NND Integrum oraz wprowadziliśmy nową ofertę produktów bazujących na modelu SaaS.


W ostatnich latach podjęliśmy szereg innych działań, które wpłynęły na dynamiczny rozwój firmy, doskonalenie usług oraz jeszcze lepszą rozpoznawalność marki w kraju i zagranicą. W Silicon Valley zaczął funkcjonować TKomp LLC, realizujący prace badawczo-rozwojowe w Centrum Innowacji. Firma wkracza w etap obsługi Klientów na globalnym rynku. Wówczas uzyskujemy również certyfikat ISO 27001 oraz recertyfikację ISO 9001 (podmiotem ewaluującym było Det Norske Veritas). Oprogramowanie do zarządzania jakością i obiegu dokumentacji elektronicznej rozwijamy między innymi w kierunku użyteczności na urządzeniach mobilnych.

Po 2010 roku braliśmy aktywny udział w kilku misjach gospodarczych, np. do Londynu, Doliny Krzemowej, Moskwy i Bratysławy. Cyklicznie uczestniczymy w międzynarodowych targach informatycznych CeBit w Hanowerze. TKomp jest laureatem wyróżnienia w kategorii Innowacyjna Firma w konkursie Pracodawca Regionu Kujawsko-Pomorskiego 2010. Wówczas też uzyskaliśmy certyfikat systemu zarządzania jakością DNV, a rozwiązanie NND DMS uzyskało Złoty Bit Giga Con.Sukces
Wszystko zaczęło się w 1996 roku, kiedy Hanna i Tomasz Kruszewscy zafascynowani komputerowym wsparciem systemów jakości założyli przedsiębiorstwo T Komp. Jego podstawowym celem stało się oferowanie oprogramowania o najwyższym poziomie jakości, natomiast wykreowana misja firmy, aż po dzień dzisiejszy realizowana jest zgodnie z misją przewodnią „Jakość to nasz sposób na życie”.

Klienci
Polityką firmy realizowaną od początków działalności jest pełne zadowolenie Klientów oraz ciągły rozwój, mający na celu sprostać ich potrzebom. Skuteczność i wymagania Naszego systemu oraz nasza działalność została dostrzeżona przez rynek, co zaowocowało kolejnymi wdrożeniami oferowanych rozwiązań. W chwili obecnej możemy się szczycić ponad 150 wdrożeniami systemu zrealizowanymi z  sukcesem (zarówno w Polsce, jak i zagranicą). Z Naszego systemu korzystają najlepsze firmy w swoich branżach np. PKN Orlen, KGHM, PGE Bełchatów, Philips, Reckitt Benckiser, Inea, Messer, TRW, ArcelorMittal i wielu innych...

Microsoft
Początki współpracy z Microsoft sięgają 1999 roku, kiedy przystąpiliśmy do programu dla niezależnych producentów oprogramowania -"msdnisv Microsoft".  Od 2000 roku, kiedy staliśmy się laureatem pierwszej edycji konkursu dla niezależnych producentów oprogramowania, co rok jesteśmy w finale tego konkursu. Wraz ze sprawdzeniem się jako rzetelna firma produkująca oprogramowanie wysokiej jakości otrzymaliśmy tytuł Partnera Handlowego Microsoft. W 2005 roku, wraz z pojawieniem się technologii .NET  zostaliśmy uhonorowani za najwyżej rozwiniętą technologicznie aplikację Just in time, wykonaną właśnie w tej technologii. Wyróżnieniem był również udział w programie Microsoft Industry Solutions Days. Dalsza współpraca zaowocowała przyznaniem w 2008 roku statusu Gold Certified Partner. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane Partnerom Microsoftu. Honorowane nim są tylko najlepsze firmy z branży informatycznej. Współpraca z Microsoft doprowadziła do podpisania umowy o współpracy Microsoft Independent Software Vendor Royality Licence and Distribution Agrement. Zgodnie z treścią porozumienia jesteśmy w stanie zaoferować Państwu oprogramowanie Microsoft na szczególnie korzystnych warunkach cenowych.

Nagrody i wyróżnienia
Za swoją ciężką pracę oraz wysoką jakość Naszych produktów otrzymaliśmy wielokrotnie nagrody i wyróżnienia.  W naszym dorobku znajdują się takie nagrody jak:
•    Wyróżnienie w kategorii Innowacyjna Firma - Konkurs Pracodawca Roku Regionu Kujawsko - Pomorskiego 2010,
•    Eurocertyfikat,
•    "Złoty Bit EOIF",
•    Certyfikat PN-EN ISO 9001:2008,
•    Polska Honorowa Nagroda Jakości,
•    Medal zasłużonego dla Polskiej Nagrody Jakości,
•    Tytułu Microsoft GOLD Certified Partner,
•    Wyróżnienie w kategorii: aplikacja oparta na platformie  .NET – Just In Time – System Planowania i Awizowania Dostaw,
•    Srebrna statuetka za najlepszą Intra i Internetową System WagOn,
•    Dyplom za uczestnictwo w szkoleniach oraz wykazaną wiedzę z zakresu sprzedaży produktów Microsoft dla Partnera Handlowego,
•    Dyplom Microsoft .Net za stworzenie aplikacji Nadzór nad Dokumentacją 9000 w ramach inicjatywy Microsoft dla Producentów Oprogramowania,
•    Nagroda Microsoft SQL Server 7.0 za stworzenie aplikacji: System zarządzania Reklamacjami GOLD w ramach inicjatywy Microsoft dla producentów Oprogramowania.


Edukacja
Od początku swojej działalności T Komp stara się aktywnie edukować rynek w zakresie informatycznych systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwami. W tym celu od wielu lat uczestniczymy w licznych targach oraz konferenecjach przekazując Nasze doświadczenie i szeroką wiedzę. Nasze wieloletnie starania w dziedzinie propagowania idei zarządzania przez jakość (TQM) zostały uhonorowane przyznaniem medalu zasłużonego dla Polskiej Nagrody Jakości, którego wręczenie odbyło się 12 listopada 2008 na Zamku Królewskim w Warszawie.
 

Klienci:

Nagrody:

nagrody