logo_tkomp
Inicjatywy

Wyprawa w głąb Afryki: Maraton Południe - Północ 2004


Firma T Komp jako jeden ze sponsorów, miała szczególną przyjemność towarzyszyć fascynującej wyprawie w głąb Czarnego Lądu. Bydgoski podróżnik Arek Milcarz - jako jeden z autorów eskapady - podjął niezwykle trudne wyzwanie przemierzenia kontynentu Afryki w pojedynkę.


Głównym celem podróży było przebycie trasy o długości 10 000 km w dość niepowtarzalny sposób, bo na trasie południe – północ. Nasz globtroter przedzierał się przez kontynent w przeciągu 3 miesięcy, by ostatecznie ukończyć swoją podróż w stolicy Czadu – Ndżamenie.

Integralną częścią wyprawy była realizacja projektu naukowego pt. ”Granica Afryki – granice psychiki”. Do jednych z najbardziej ekscytujących i niebezpiecznych elementów podróży należał spływ rzeką Kongo w przeludnionej barce na odcinku 1200 km.

W tym roku Arek Milcarz podejmuje kolejne wyzwanie, jakim jest sfilmowanie całkowitego zaćmienia słońca - 26.03.06. i zbadanie jego wpływu na pierwotne ludy niedostępnych gór Tibesti, w rejonie północnego Czadu. Ciekawych świata zapraszamy do podróży po internetowej witrynie Aruna.

 

9


T Komp Team Teakwondo

 

Orientalna sztuka walki Taekwon-do wywodzi się z Korei i jest uznana za jedną z najbardziej efektownych. Zakłada się, że przeciętny człowiek jest w stanie wykorzystać 10-20 % swojego potencjału. Natomiast opanowanie tej sztuki na wysokim poziomie gwarantuje pełne wykorzystanie siły i szybkości, na jakie stać ludzkie ciało.
Ta dyscyplina olimpijska znalazła swoich zwolenników również w Polsce.

Rzeczywistość pokazuje, że „aktywnym” pasjonatem tego sportu można stać się niemal w każdym wieku.
Firma T Komp objęła swoim patronatem bydgoską drużynę Team Teakwondo.

Współpraca pomiędzy naszą firmą a drużyną zawiązała się poprzez ufundowanie strojów dla wszystkich członków zespołu. Kolejnym etapem był obóz treningowy w miejscowości Łazy.

Zainteresowanych wschodnimi sztukami walki odsyłamy do zapoznania się z portalem powstałym przy współautorstwie T Komp.

10

 

Salezjanie - Bydgoszcz

 

Jesteśmy dumni, że od wielu lat możemy wspierać tak potrzebną i tak wspaniałą inicjatywę jaką jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży z siedzibą w Bydgoszczy. Dysponując odpowiednim zapleczem technicznym oraz odpowiednimi środkami finansowanymi zawsze służymy pomocą, chociażby przy realizacji różnego rodzaju imprez (projekt plakatów, ulotek, dyplomów itd.), czy też kolonijnych wyjazdów najmłodszych podopiecznych.

11

 

 

Klienci:

Nagrody:

nagrody